W 2015 roku Fotograficzne Wtajemniczenia zawiązały współpracę ze Stowarzyszeniem Współpracy Polsko-Marokańskiej Africae Deserta Project . Celem wspólnego działania jest pogłębianie kontaktów polsko-marokańskich w zakresie promowania kultury berberyjskiej w Polsce i kultury polskiej w Maroko. W tym zakresie prowadzone są warsztaty kultury obu państw, w ramach których organizowane są koncerty muzyczne, pokazy, prelekcje, wystawy, warsztaty fotograficzne oraz fotowyprawy.

Ideą Fotograficznych Wtajemniczeń jest wspieranie i rozwój lokalnej ludności Sahary poprzez przekazywanie twórczości fotograficznej powstałej na terenie Maroko na licytacje. Ponadto stowarzyszenie ma na celu ochroną dóbr kultury oraz środowiska naturalnego, szczególnie terenów subsaharyjskich. Nadrzędnym jest kreowanie postaw pro-ekologicznych na terenie obu krajów.

MOI PARTNERZY

AFRICAE DESERTA PROJECT
Stowarzyszenie Współpracy Polsko-Marokańskiej

W ramach powyższej działalności zorganizowane zostały m.in wyprawy:

Fotograficzno-Filmowa Wyprawa „Górale na Saharze, Nomadzi w Beskidach”, Maroko, wiosna 2015
Fotograficzno-Filmowa Wyprawa „Górale na Saharze, Nomadzi w Beskidach”, Maroko, jesień 2015
Filmowo-Fotograficzna Wyprawa „Przestrzeń Rzeczy Niesamowitych” Maroko, wiosna 2017

 
non-profit-film

"Przestrzeń rzeczy niesamowitych" to krótkometrażowy film dokumentalny przedstawiający działalność Stowarzyszenia Współpracy Polsko-Marokańskiej Africae Deserta Project. Elwira Surdy pokazuje spotkanie pomiędzy beskidzkimi góralami i nomadami z wioski M'hamid w Maroku, opowiada historię niezwykłej fuzji kultur. W filmie występują osoby zaangażowane w projekt “Górale na Saharze, Nomadzi w Beskidach”, a zdjęcia do dokumentu realizowane były zarówno na terenie Polski oraz Królestwa Maroka.

Czytaj więcej: >>TUTAJ<<

Polska Ekspedycja Filmowo-Fotograficzna, Maroko-Sahara wiosna 2018 - opisana w przewodniku Pascala

FOTOkarawana, Maroko-Sahara, wiosna 2019- przekazanie przyborów szkolnych uczniom ze szkoły w M’hamid.

Czytaj więcej: >>TUTAJ<<

FOTOkarawana, Maroko-Sahara, jesień 2019