FOTOGRAFICZNE HISTORIE

Doświadcz świata i siebie inaczej niż zwykle

 

Połączenie pasji fotografowania z perfekcyjną organizacją wypraw, plenerów i warsztatów fotograficznych to wizytówka Fotograficznych Wtajemniczeń, to wynik wieloletnich podróży, które odbyłam z kamerą i aparatem fotograficznym w ręku.

Obrazy ruchome a także statyczne znalazły odzwierciedlenie w filmach dokumentalnych i eksperymentalnych oraz bogatym portfolio fotograficznym.

Od kilku lat chętnie dzielę się swoim doświadczeniem. Niezwykle ważny jest dla mnie kontakt z ludźmi. Dbam o to, aby wyjazdy przynosiły radość podróżującym, a także aby pozostawały w pamięci ludzi odwiedzanych poprzez uszanowanie ich kultury i obyczajów.

Wierzę, że fotografia ma „moc”. Budzi w ludziach wiarę w siebie, wdzięczność do innych oraz szacunek do życia i świata. To przekonało mnie do prowadzenia warsztatów rozwoju osobistego w ramach fotograficznych wtajemniczeń.

 

LADAKH - INDIE

Odległy Ladakh w północno-zachodnich Indiach to marzenie niejednego fotografa. Zapraszam cię do wzięcia udziału w ekscytującej wyprawie fotograficznej. To wyjątkowa podróż po krainie górskich przełęczy zwanej Małym Tybetem. Obszar ten leży na północ od Himalajów na Płaskowyżu Tybetańskim i na południe od K2 i Karakorum. Bogate dziedzictwo kulturowe i religijne oferuje fotografom surową scenerię, rozległe pasma górskie i odległe doliny. Tematy fotograficzne obejmują stuletnie klasztory wznoszące się na skałach, starożytne forty, turkusowe jeziora na dużych wysokościach, rzadkie ptactwo, osady koczownicze i tradycyjne wioski. Oprócz fotografowania scenerii będziesz miał okazję poznać lokalnych mieszkańców z różnych środowisk, w tym mnichów, rolników i sklepikarzy. To wyprawa pełna przygód.


ŻYWIECKI KARNAWAŁ Z DZIADAMI

Cygan, niedźwiedź, policjant i panna młoda. Szum, gwar, śmiech mieszają się z dźwiękiem maleńkich dzwonków i hukiem strzelających batów.

Zapraszam do mistycznego świata Dziadów. Do świata kolęd, bajecznie kolorowych strojów i tajemniczych masek. Ta wyjątkowa tradycja Dziadów żywieckich trafiła na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zapraszam na wyjątkowe warsztaty fotograficzne podczas trwania Karnawału Żywieckiego. Nie trzeba jechać w daleką podróż, by przeżyć coś niespotykanego. Przed fascynującym spotkaniem z grupami kolędniczymi poznamy urokliwe zakątki Beskidu Żywieckiego. Rejony, gdzie wciąż rządzi przyroda. Znajdziemy się w miejscach, które oczarują Was swoim pięknem. Krajobrazy, które będą zapierać dech w piersiach. Razem trafimy tam, gdzie jeszcze króluje pradawna Puszcza Karpacka. Nie myślcie, że zima to tylko biel pokrytych śniegiem gór. Zima w Beskidach jest pełna kolorów – czerwieni zamarzniętej jarzębiny, błękitu - nieba, srebra - szronu, zieleni – świerków. To wschody i zachody słońca, nasączone pełną gamą barw. Te mistyczne wręcz momenty uwiecznimy na zdjęciach. To będą Wasze subiektywne opowieści o tej krainie.


FOTOkarawana - MAROKO - SAHARA

Pustynia- ogromna, pusta przestrzeń pełna piasku, palącego słońca i stworzeń, które nieustannie ryzykują, by na niej przeżyć. Nie jest łatwo codziennie walczyć o skrawek cienia i o każdą kroplę wody. Czego jeszcze można szukać na tych niesprzyjających żywym istotom obszarach? Co przyciąga tu podróżników, obieżyświatów, poszukiwaczy skarbów? Co na pustyni pragnie znaleźć fotograf? Odpowiedzią może być wiersz poetki:

Białe obłoki sunące po atłasie nieba…
Skąpane w blaskach słońca piaski pustyni,
Rubinowy wietrzyk przewiewający na wskroś złote wydmy,
Oazy – życiodajne skarbce,
A wśród nich słodki czar zapomnienia.
Agnieszka Mikucka, Nubia

Ta niesamowita przestrzeń wciąż fascynuje…

Zapraszam na organizowaną od 6 lat FOTOkarawanę. W kameralnej grupie przemierzamy na wielbłądach piaski marokańskiej Sahary integrując się z lokalną ludnością. Jeśli jesteś odważny i lubisz przygody chodź z nami!


KURSY FOTOGRAFICZNE

Kurs fotograficzny dla początkujących „PODSTAWY FOTOGRAFII” jest przeznaczony dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią oraz dla tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę. Dla osób, które już poznały aparat i jego zastosowanie w prostych ćwiczeniach praktycznych, a chcą się dowiedzieć więcej na temat m.in. kompozycji, przygotowałam specjalnie kurs fotografii dla zaawansowanych „Z KOMPOZYCJĄ NA TY”.

Podczas zajęć teoretycznych, praktycznych i biorąc udział w plenerze fotograficznym nauczysz się obsługiwać swój aparat fotograficzny. Dowiesz się, jak komponować zdjęcia i jak je robić w różnych warunkach oświetlenia. Będziesz malować światłem. Zobaczysz, jak łatwo można poprawiać zdjęcia w dostępnych programach, by robiły jeszcze większe wrażenie. Podpowiem Ci, czym się kierować kupując aparat fotograficzny.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami powyższych programów i wzięcia udziału w kursie o stopniu trudności dopasowanym do Twojej wiedzy i nabytych doświadczeń.